W zależności od producenta i kraju pochodzenia, wszystkie rowery muszą być najpierw mniej lub bardziej starannie złożone i wstępnie zmontowane. Następnie nasi wyszkoleni specjaliści zajmują się precyzyjnym montażem i kontrolą końcową każdego roweru.


Krok 1: Regulacja przekładni Jeśli biegi są dobrze wyregulowane, gwarantowana jest przyjemność z jazdy i niezakłócony napęd. Niezależnie od tego, czy chodzi o przerzutki, przekładnie w piaście czy przekładnie planetarne, dla każdego typu przekładni musi być zagwarantowana precyzyjna zmiana biegów. Precyzyjna regulacja przekładni jest zatem priorytetem dla naszych wyspecjalizowanych monterów.


Krok 2: Wyśrodkuj koła 

Przednie i tylne koło otrzymują wszystkie wstrząsy podczas jazdy. Powinny one być proste i zachowywać symetrię. Sprawdzamy i centrujemy wszystkie dostarczone koła. W ten sposób eliminowane są niedokładności w zakresie współosiowości i naprężeń, a z naszego warsztatu wyjeżdżają tylko okrągłe i stabilne koła.

Krok 3: Regulacja hamulców Hamulce 

mają kluczowe znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa. Dlatego wszystkie mechaniczne hamulce obręczowe i hydrauliczne układy hamulcowe są starannie regulowane i sprawdzane przez naszych wykwalifikowanych mechaników. Każdy rower przed wysyłką przechodzi rygorystyczny test hamulców


Krok 4: Kontrola końcowa Na koniec w ramach kontroli końcowej sprawdzane są jeszcze raz wszystkie istotne dla bezpieczeństwa śruby, hamulce, elementy sprężyste, jak również łożyska i przeguby. Każdy mechanik podpisuje się swoim nazwiskiem, aby zapewnić sumienny i profesjonalny montaż końcowy. Następnie rower jest bezpiecznie zapakowany w nasze specjalne pudełko.

Krok 5: Wysyłka i dostawa W idealnej sytuacji chcielibyśmy, abyś mógł po prostu wyjąć swój nowy rower z pudełka i ruszyć w drogę. Nie jest to w stu procentach wykonalne. 


Rowery są zazwyczaj duże i nieporęczne i muszą być odpowiednio zapakowane, jeśli wysyłka ma pozostać niedroga i bezpieczna.


Dzięki naszym specjalnym pudełkom transportowym jesteśmy jednak bardzo blisko roweru gotowego do jazdy. Tylko kilka kroków dzieli Cię od jazdy na nowym rowerze. Wszystko, co musisz zrobić jako klient, to wyprostować kierownicę, założyć przednie koło i zamontować pedały. Wszystkie potrzebne narzędzia są dołączone do roweru, a szczegółową instrukcję montażu otrzymasz od nas automatycznie drogą mailową. Zauważysz, że Twój nowy rower jest gotowy do użytku już po kilku minutach.